Hakkımda

Merhaba! Arkadaşlar, selamun aleyküm. Size kendimden biraz bahsetmek istiyorum, ancak genelde böyle içerikleri yazmayı tercih etmesem de, gelenekler adetlerimize uygun bir paylaşım yapmamı gerektiriyor gibi görünüyor. 1981 yılında Konya’nın Beyşehir ilçesinde dünyaya geldim. Şüphesiz ki doğduğum yer güzel olsa da, insanın gerçek anlamda doyduğu yer yaşadığı yerdir. Bu sebeple yaklaşık 30 yıldır İstanbul’da yaşıyorum.

Çalışma hayatımın son 11 yıllık dönemi dijital pazarlama ve doğrudan pazarlama alanında kendimi geliştirme ve hizmet verme fırsatı ile geçti. Dijital pazarlama alanında: sağlık, (doktor, klinik, hastane vb.) sitelerin geliştirilmesi yönünde çalışmalar yapıyorum.

SEO: çok keyif alacağınız bir oyun gibidir. Sağlık SEO ise daha da keyifli, bilgilendirici aynı zamanda kişinin kendini geliştirmesi, sağlığını koruması gibi etkenleri nedeniyle daha da vazgeçilmeziniz oluyor.

Yukarıda da belirttiğim gibi 2009 yılından bu yana Sağlık sitelerinin tasarım, optimizasyon, içerik üretimi ve SEO çalışmalarını gerçekleştiriyorum. Onlarca doktor ile çalışma fırsatı buldum.

Roman yazarı, Andre Maurois’in belirttiği gibi “Çalışmak; sıkıntıyı, kötülüğü ve yoksulluğu uzaklaştırır.” Bu nedenle daha çok çalışarak, kendimi geliştirme yanı sıra bu alanda meraklı ve yetenekli gördüğüm insanları da eğiterek ortak başarılar elde etmeyi amaçladım.

Bu kapsamda dijital pazarlama uzmanlığına ek olarak doğrudan pazarlama alanında da uzun yıllar, temsilci, satış lideri ve konsept mağaza yöneticisi olarak başarılar elde ettim.

Mustafa Gövercin’in Hedefi Nedir?

Vizyon nedir? Kendi tabirimle özetlemeye çalışayım. İlkokulda, öğretmeniniz mutlaka sormuştur. “Büyüyünce ne olacaksın?” İşte bu soruya verilen yanıt, vizyonu ifade etmektedir. Misyon ise ulaşmaya çalıştığın hedef için neler yaptın, ne aşamadasın. Onu tarif etmektir.

Sağlık SEO İle Doktorlarla Çalışmaya Devam Edeceğiz.

Uzun yıllardır sürdürdüğüm “Sağlık SEO” hizmetini daha da geliştirerek devam etmek istiyorum. Türkiye’nin her yerinden doktor, muayenehane, klinik, hastane vb. tüm sağlık kurum ve kuruluşlarının İnternet sitesi ve SEO ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz. Ekibimizi büyüterek, onların eğitimlerini periyodik olarak takip ederek daha da kaliteli hizmetler vereceğiz. (1)

Doğrudan Pazarlama Alanında Büyük Başarılar Hedefliyorum.

Dijital pazarlama kadar önem verdiğim bir diğer alan ise doğrudan pazarlama sistemidir. Türkiye’de Avon, Farmasi, Oriflame, Amvay, Forever, Herbalife Nutrition, Huncalife, LR, Netim ve Tupperware gibi markalar hizmet vermektedir. Doğrudan pazarlama ile kazanç sağlamak isteyenler bu markalardan temsilci, girişimci, satış liderliği yanı sıra Avon’un başlattığı konsept mağaza imkanı ile sınırsız kazanç fırsatından yararlanabilir. (2,3)

Doğrudan pazarlama alanında sitelerimiz ile temsilci, liderlik ve konsept mağaza başvuruları alarak geniş bir ekibi oluşturmaya devam ediyoruz. (4)

Eğitime Katkı Sağlamaya Devam Edeceğiz.

Severek çalıştığım bir diğer alan ise eğitim diyebilirim. İnsanların kendilerini geliştirmesi, severek çalışacakları meslekleri edinmesi ve arzu ettiği işlerde istihdam edilmeleri için yazmaya devam ediyorum. Bunun için ücretsiz eğitim veren sanat ve meslek edindirme kursları yanı sıra iş bulmayı kolaylaştıran Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) gibi kurumları detaylandırmaya devam edeceğiz. (5,6)

REFERANSLAR

  • KILIÇARSLAN, M. (2019). Dünyada ve Türkiye’de Sağlık Hizmetlerinin Dijital Pazarlanması. Avrupa Bilim ve Teknoloji Dergisi, (17), 1145-1149.
  • SEDA, İ. (2016). Ağızdan ağıza iletişim ile pazarlamanın kozmetik alanında tüketici davranışlarına etkisi: Bloglar ve sosyal paylaşım siteleri ile ilgili bir araştırma/Impact of online word-of-mouth communication in marketing context on consumer behaviors in the field effect of cosmetics: A research in blogs and social sharing site (Doctoral dissertation).
  • Işık, P. (2001). Çok katlı pazarlama sistemi ve uygulamaları: Türkiye Avon Firması örneği (Master’s thesis, Maltepe Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü).
  • Gövercin, M. (2021, 6 Şubat). Avon Mağaza ve Bayilik Fırsatlarını Gördünüz mü?. Erişim adresi: https://www.satistemsilcileri.com/avon-magaza
  • ALTINKURT, L. (2005). TÜRKİYE’DE SANAT EĞİTİMİNİN GELİİŞİMİ. Dumlupınar Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi, (12).
  • Alabaş, A. (2007). Uzun süreli işsizler ve uzun süreli işsizliği azaltmada İşkur’un önemi. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Uzmanlık Tezi, Ankara.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir