Avon’un Bayilik Fırsatlarını Gördünüz mü?

Avon, ilk kurulduğu yıl olan 1886’dan günümüze kadar aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 100’den fazla ülkede, kazanç imkanı sundu ve halende devam ettiriyor. İlk başlarda, temsilci ve satış liderliği olarak sunulan kazanç modeline “Avon konsept mağaza” şeklinde bir yenisi daha eklendi. Türkiye’nin her yerinde (şirket onayı ile) mağaza sahibi olabilirsiniz.

Avon mağazası
Görsel, İstanbul’un Pendik ilçesinde “Glamify Kozmetik” markası ile açılan mağazaya aittir.

Avon Mağazası Nasıl Açılır?

Böyle bir iş kurmayı düşünenlerin, cevabını merak ettiği soruların başında; gerekli koşullar gelmektedir.

  • 18 Yaş ve üzeri olmalısınız.
  • Mevcut temsilci ya da satış lideri olunmalıdır.
  • Temsilci değilseniz ücretsiz başvuru yapmanız gerekir.

Evet, arkadaşlar ön koşullar arasında yaş ve şirkete kayıtlı temsilci olmak dışında ciddi bir gereksinim olmadığını gördük.

Avon mağazası açmak isteyenler nasıl bir yol izlemeli?

Avon’a Temsilci Olarak Kayıtlı mısınız?

Daha fazla bilgiye ulaşabilmek için ilk olarak başlıkta belirttiğim soruya yanıt vererek başlayın. Aktif olarak Avon temsilciliği ya da satış liderliği yapıyor musunuz? (Mağaza kimin adına açılacaksa,) cevabınız evet ise bağlı olduğunuz satış lideri ya da bölge satış sorumlusuna ulaşarak daha fazla bilgi alabilir ve işlemleri başlatabilirsiniz.

Henüz temsilci ya da satış lideri değilseniz, ilk olarak Avon temsilci başvurusu yapmalısınız.

Bazı insanlar, “ben temsilci olmayacağım. Mağaza açmak istiyorum. Neden kayıt olayım ki?” Şeklinde yanıt verebiliyor. İster temsilci olun, ister mağaza açın. Her ikisinde de temsilci başvurusu yapmak gerekir; çünkü sipariş girişi, takibi, ödeme, iptal, iade vb. tüm işlemler size verilen temsilci numarası ve şifre ile online olarak yapılmaktadır.

Detaylı Bilgi Mağaza Satış Sorumluları Tarafından Veriliyor.

Benim, burada aktaracağım bilgiler arasında ya da satış lideriniz tarafından size tatmin edici, net bilgiler verilmez. Asıl ihtiyaç duyacağınız bilgilere mağaza satış sorumluları ve onların aktaracağı diğer Avon yöneticileri tarafından aktarılmaktadır. Bu nedenle, aktaracağım bilgiler arasında mali konular yer almayacaktır.

Dükkan İç Genişliğine Dikkat Etmelisiniz!

Koşullardan biri de dükkan iç genişliğinin minimum 25m² olması gerektiğidir. Daha büyük bir dükkan olmasında herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Dükkan iç çapının artması (dekor vs.) gereksinimlerin artması nedeniyle maliyetin artması anlamına gelmektedir. Herhangi bir yer tutmadan önce şirketten onay almanız gerekmektedir.

Dizayn (Tasarım, Dekor vb.) Şirket Tarafından Belirlenir.

Başvurunuz onaylanması ile birlikte işlemler başlatılmaktadır. Dükkanın iç dizaynı şirket tarafından belirlenmekte olup, Avon’un belirlediği mimarlık şirketi tarafından yapılmaktadır. Sayfada yer alan mağaza görselleri örnek olarak paylaşıldı.

Avon Mağazası Ne Kadar Kazandırır?

Gerekli şartlara kısa bir göz attıktan sonra şimdi de avantajları ve kazanç fırsatlarına bakalım mı? Franchise (bayilik) imkanı sağlayan kozmetik markaları arasında en iyisi diyebiliriz. Herhangi bir Franchise bedeli alınmaz. Aynı şekilde Avon, logo ve tabela kullanım bedeli ödemezsiniz.

Mağaza açılışına özel destekler, promosyonlar, hediyeler yanı sıra hizmet verdiğiniz süreç boyunca Avon’un kazanç fırsatlarını hep yanınızda bulacaksınız.

E-Ticaret İle Daha Fazla Kazanın

Açtığınız mağaza ile sınırsız bir kazanç dünyasına adım atabilirsiniz. Satışlarınızı sadece mağaza ile (yerel) tutmak yerine Türkiye’nin her yerine E-Ticaret yöntemi ile ulaştırabilirsiniz. Bunun için ilk ihtiyacınız olan başarılı bir İnternet sitesi olacaktır.

Başarılı bir İnternet sitesine mi ihtiyacınız var? AVON ve SEO’ya hakim profesyonel ekibimizle İnternet sitesi ve SEO hizmeti veriyoruz. İnternet sitenizi kurumsal kimlik şeklinde kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda E-Ticaret satış yönü ile mağazanıza gelme imkanı olmayan insanlara da ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Türkiye’nin gelişmiş E-Ticaret platformları arasında yer alan: Hepsiburada, N11, Gittigidiyor, Trendyol ve PttAVM gibi sitelerde dükkan açarak ürünlerinizi kolaylıkla satabilirsiniz.

Avon mağaza ve İnternet sitesi ihtiyaçlarınız için bizden yardım almaya çekinmeyin. 0552 707 65 73 Numaralı WhatsApp hattından yazabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir