KOMEK Kayıt Tarihleri ile ilgili Merak Edilenler.

KOMEK kayıt tarihleri her yıl üç farklı dönemde gerçekleştirilir: güz, bahar ve yaz. 2023-2024 eğitim öğretim döneminin güz ve bahar dönemi eğitimleri tamamlanmış olup, yakında başlayacak olan yaz kursları ile devam edilecektir.

Komek yaz kursları ne zaman başlıyor? Yetişkinlere yönelik kurs kayıtları 4 Haziran’da başlayacak olup 11 Haziran 2024 tarihine kadar devam edecektir.

Çocuklara yönelik eğitim veren Genç Komek yaz kursu kayıtları ise 11 Haziran’da başlayarak 25 Haziran 2024 tarihine kadar devam edecektir.

KOMEK’in güncel kayıt takvimine Komek kayıt tarihleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

KOMEK Kursları Nedir?

KOMEK’in açılımı Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’dır. 2004 yılında 16 yaş üzeri bireylere mesleki eğitim ve yeterlilik kazandırmak üzere kurulmuştur.

İlk zamanlarda, sadece Konya il merkezinde yer alan bireylere yönelik olan KOMEK kursları, 2014 yılında yürürlüğe giren Büyükşehir yasası ile birlikte Konya’nın 33 ilçesinde hizmet vermeye başlamıştır.

Aradan geçen 20 yıllık süreçte öyle büyük başarılara imza atıldı ki, yaklaşık 2 milyon kişi ücretsiz kurslardan yararlandı.

Sadece Türkiye değil, aynı zamanda yurt dışında da Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarını görebilirsiniz. Örneğin, Bosna-Hersek, Kosova, Kuzey Makedonya gibi Balkan ülkelerinde de ücretsiz eğitimler verilmektedir.

KUZEM ile tanıştınız mı?

KOMEK’in uzaktan eğitim uygulaması olan KUZEM, Türkiye ve dünyanın herhangi bir noktasından online eğitimlere katılma imkanı sunuyor. Onlarca branşta eğitim imkanı sunulmaktadır.

Hatay’da da kurs merkezleri açılmaya başlandı. 2023 yılında yaşadığımız büyük deprem sonrası hasar gören kentlerden biri olan Hatay, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle yaralarını sararken aynı zamanda KOMEK’in meslek edindirme kurslarından da yararlanıyor.

Eğitimi verilen branş sayısı 725’e ulaştı

Yirmi yıl önce, Büyük Aymanas kurs merkezinde birkaç branşla başlayan eğitim faaliyetleri, aradan geçen zaman içinde hızla artarak 73 alanda 725 farklı branşta eğitim vermeye başladı. Bu 73 alan, oldukça geniş bir yelpazeyi ifade eder. Örneğin, Halk Eğitimi Merkezi kurslarında eğitim verilen alan sayısının 75 olduğunu belirtmek istiyorum.

Kurs Merkezi Sayısı Hızla Artıyor

83’ü KOMEK, 35’i ASEM (Aile Sanat ve Eğitim Merkezi) olmak üzere, Konya’nın tüm ilçelerinde KOMEK markasını görebilirsiniz. Aynı zamanda, spor severler için spor merkezleri ve yüzme havuzlarının da olduğunu belirtmek istiyorum.

Komek’te Kariyer Yapmak İster misiniz?

Kariyerini Konya Büyükşehir Belediyesi’nde yapmak isteyenler için KOMEK’te usta öğretici olma fırsatı sunulmaktadır. Her yıl Ağustos ayı içerisinde gerçekleşen usta öğretici başvurularını kaçırmamanız gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir